Yahoo! Japan otwiera giełdę kryptowalutową

Regionalne media donoszą, że Yahoo! Japan przygotowuje się do uruchomienia własnej giełdy walut cyfrowych. Yahoo! Japan jest to japoński portal, który należy do amerykańskiego serwisu Yahoo!.

Najpopularniejszy azjatycki serwis informacyjny, Nikkei Asian Review, poinformował, że firma technologiczna rozpocznie w kwietniu aktywizację BitARG Exchange Tokyo, a następnie spędzi rok na zbudowaniu giełdy, która ma ruszyć w 2019 roku.

Japonia stała się niezwykle ważnym ośrodkiem handlu kryptowalutami w Azji, m.in. dlatego, że Chiny wymusiły zamknięcie giełd na kontynencie. Dzięki korzystnym regulacjom walut cyfrowych w Japonii, kilka dużych firm zdecydowało się na tworzenie swoich giełd właśnie w kraju kwitnącej wiśni.

Line, japońska aplikacja zrzeszająca ponad 600 milionów zarejestrowanych użytkowników, również zdecydowała się na otwarcie własnej giełdy. Będzie ona działała nie tylko w Japonii, ale także w Hongkongu i Luksemburgu.

Dodatkowo japońska grupa bankowa SBI zamierza zbudować własną giełdę. Niestety start został delikatnie opóźniony, ale wszystko w celu zwiększenia środków bezpieczeństwa – odpowiedź na wzmożoną kontrolę ze strony FSA (Financial Services Agecy) po rekordowej kradzieży na tokijskiej giełdzie Coincheck.

 

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie FSA wydała formalne ostrzeżenie dla giełdy Binance, która działa w Japonii bez odpowiedniej licencji.

„Nie musisz się martwić. Niektóre negatywne wiadomości mogą okazać się pozytywne w długim okresie. Chińczycy mają na to przysłowie. Nowe (czasem lepsze) możliwości zawsze pojawiają się podczas zmian.”

Inwestycyjnyporadnik.pl – zawsze w prosty sposób po świecie finansów!

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *