Twitter zakazuje reklam związanych z krypto

Twitter wprowadza zmiany w polityce reklamowej, w związku z czym chce zakazać promowania kryptowalut oraz ICO (Initial Coin Offering) nowych walut cyfrowych na swojej platformie. Serwis społecznościowy dołączy do dwóch gigantów, którzy również zdecydowali się całkowicie zlikwidować reklamy kryptowalut – Facebooka oraz Google.

Zakaz obejmuje również wszelkiego rodzaju reklamy związane z giełdami walut cyfrowych oraz usługami portfelowymi. Regulacje nie będą dotyczyły giełd zarejestrowanych i licencjonowanych przez Financial Services Agency (FSA) – krajowy organ nadzoru finansowego.

Na tą wiadomość szybko zareagowali inwestorzy, przez co kurs akcji Twittera na The New York Stock Exchange (NYSE) poszybował w dół od godziny otwarcia giełdy amerykańskiej (15:30 czasu polskiego) do godziny 19:00 o ponad 7%.

Przedstawiciele Twittera tłumaczą, że głównym powodem zmian jest przede wszystkim bezpieczeństwo zarejestrowanych użytkowników na platformie społecznościowej. Oświadczono publicznie, iż Twitter podejmuje kroki w celu zapobiegania „angażowania innych w oszukańcze działania” przez konta związane z kryptografią.

Z całą pewnością reklamy kryptowalut oraz ICO zapewniłyby ogromny dochód, jednakże późniejsze reperkusje nieuczciwych działań nie są warte ryzyka.

Szkoda, ponieważ kursy kryptowalut poleciały jeszcze bardziej w dół. Pierwszy powód to wczorajsze informacje na temat regulacji walut cyfrowych w Rosji, a drugi – zakazy wprowadzane przez Twittera.

Inwestycyjnyporadnik.pl – zawsze w prosty sposób po świecie finansów!

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *