„Sprzedaż kryptowalut dziś to jak sprzedaż Apple w 2001” – dyrektor eToro

Od pojawienia się Bitcoina w 2009 roku, wielu inwestorów oraz analityków ekonomicznych twierdzi, że wkrótce rynek kryptowalutowy upadnie. Inni z kolei porównują trendy walut cyfrowych do wydarzeń światowych, takich jak krach na giełdzie w 1929 roku, czy też euforii w sektorze informatycznym w latach 1995-2001. Pomimo burzliwych nastrojów, branża kryptograficzna wciąż przyciąga nowych inwestorów.

Tym razem swoją opinią podzielił się Yoni Assia, dyrektor i twórca platformy transakcyjnej eToro, stwierdzając w wywiadzie dla agencji prasowej Bloomberg:

„My long-term view is selling crypto now is like selling Apple in 2001.” „Długoterminowo stwierdzam, że sprzedaż kryptowalut teraz jest jak sprzedaż Apple w 2001.”

Tym zdaniem Yoni Assia przedstawił porównanie zachowania rynku krypto z zachowaniem się sektora informatycznego podczas bańki dotcom. W wywiadzie stwierdził, że 90% startupów związanych z kryptografią nie odniesie sukcesu, ale dodając, że dzisiejsze startupy mają większe pole manewru niż te w 2000 roku.

W latach 1995-2000 inwestorzy byli zmuszeni lokować swoje środki w firmach „.com”, którym często brakowało odpowiednich modeli biznesowych. W dniu dzisiejszym firmy związane z kryptowalutami mogą przedstawiać swój plan działania w specjalnie przygotowanym dokumencie – whitepaper.

Dyrektor eToro podkreślił, iż blockchain wydaje się być tak rozwojowy jak Internet. Zaznaczył, że gdy ktoś dowie się o technologii blockchain, chce, aby cały świat ją wykorzystał. Słusznie więc blockchain zapewnia przejrzystość i decentralizację, która po wdrożeniu w przemyśle medycznym i inżynieryjnym oraz systemach wyborczych może rozwiązać wiele problemów. Adwokaci Blockchain pracują dzień i noc, aby ulepszyć tę technologię, aby zamienić te pomysły w rzeczywistość gdzieś w niedalekiej przyszłości. Do tego czasu musimy poczekać i zobaczyć, które firmy kryptograficzne będą warte inwestycji.

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *