Śmierć vlogera kryptowalutowgo

Założyciel oraz autor bloga o tematyce kryptowalut Cryptach został znaleziony martwy w Petersburgu. Główna wersja to samobójstwo z powodu długów.

Jak donoszą rosyjskie media, bloger Pavel Nyashin zmarł 30 kwietnia w swoim mieszkaniu w St. Petersburgu. Informacja o śmierci została potwierdzona przez jego przyjaciela – Aleksieja Trabanowa.

Na swoim blogu na Youtubie, Makushin (takie było jego prawdziwe nazwisko) opowiadał o zasadach handlu na giełdzie kryptowalutowej. Kanał, dzięki rosnącemu zainteresowaniu kryptowalutami, osiągnął ponad 19 tysięcy subskrybentów.

23-leti bloger cieszył się również ogromną popularnością na rosyjskim serwisie społecznościowym VK.com, na którym posiadał ponad 11 tysięcy obserwujących.

Jak wcześniej wspomniałem, przyczyną rzekomego samobójstwa były liczne długi ofiary związane z dramatyczną sytuacją ze stycznia tego roku. 14 stycznia, czterech nieznanych mężczyzn włamało się do domu blogera na przedmieściach St. Petersburga, pobiło go, a następnie obrabowało, kradnąc 20 milionów rubli (około 300 tysięcy dolarów) i 70 tysięcy dolarów. Niestety te pieniądze nie należały do Makushina, ale do inwestorów, który przekazali mu te pieniądze w celach inwestycyjnych na rynku kryptowalutowym.

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *