Rynek kryptowalut na czerwono

Kurs Bitcoina (BTC) oraz większości kryptowalut poszybował w dół. Główną przyczyną dzisiejszych spadków może być informacja o zamiarach Rosji wobec kryptowalut.

Pierwsze wzmianki o rzekomym zamiarze regulacji na rynku walut cyfrowych pojawiły się po spotkaniu prezydenta Władimira Putina z twórcą Ethereum, Rosjaninem Vitalikiem Buterinem.

Po spotkaniu, prezydent państwa rosyjskiego, powiedział „Kryptowaluty mogą być środkiem rozliczeniowym – do pewnego stopnia i w pewnych sytuacjach. Odbywa się to szybko i skutecznie”.

Ponadto, w ubiegłym tygodniu wicepremier Arkady Dvorkovich bezpośrednio oświadczył, że „Rosja przygotowuje ramy regulacyjne dla technologii blockchain”.

Nieoficjalnie wiadomo, że rząd rosyjski chce w pełni kontrolować giełdy kryptowalutowe oraz handlarzy, którzy dzięki walutom cyfrowym ukrywali swoje interesy przed kontrolą państwową. Przedstawiciele rządu będą dążyć do wykluczenia anonimowości posiadaczy kryptowlut oraz nałożenia stosownych podatków od kupna i sprzedaży.

Krążą pogłoski, że nowe przepisy ograniczą dostęp do kryptowalut, w takim stopniu, iż nie będzie on dostępny dla wszystkich obywateli.

Dzisiaj są to jedynie spekulacje, a na prawdziwe dane możemy jeszcze trochę poczekać, ponieważ ustawa dotycząca aktywów cyfrowych wpłynęła do izby rosyjskiego parlamentu pod koniec zeszłego tygodnia.

Inwestycyjnyporadnik.pl – zawsze w prosty sposób po świecie finansów!

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *