Robert Kiyosaki o kryptowalutach i technologii Blockchain

Robert Kiyosaki, amerykański inwestor oraz autor słynnej książki finansowej „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, nazwał dolara amerykańskiego (USD) jako oszustwo, a kryptowaluty określił jako „waluta ludzi”, która niedługo wyprze dzisiaj znane pieniądze finducjarne.

W rozmowie z Kim Hughes na portalu Sane Crypto Podcast Robert Kiyosaki dosadnie krytykuje dolara oraz przewiduje zbliżający się krach na rynkach finansowych..

Tłumacząc jego słowa:

„Dolar to oszustwo… Myślę, że dolar jest ugotowany, ponieważ złoto, srebro oraz kryptowaluty chcą go wykopać… Dolar amerykański już nie istnieje. W 2000 roku jeszcze istniała jedna waluta nazywana rezerwą świata. Jednakże potem pojawił się Bitcoin i inne kryptowaluty.”

Omawiając jego nową książkę, „Fałszywe: fałszywe pieniądze, fałszywi nauczyciele, fałszywe aktywa” Kiyosaki zdradził, że pisał o tym, dlaczego złoto oraz kryptowaluty są lepszym zabezpieczeniem przed zbliżającym się kryzysem na rynku finansowym.

Zobacz też: Raj podatkowy dla posiadaczy kryptowalut.

Powiedział:

„W mojej nowej książce, mówię o trzech typach dzisiejszych pieniędzy: o pieniądzach Bożych, którymi są złoto oraz srebro, następnie o pieniądzach rządowych, czyli pieniądzach finducjarnych oraz o pieniądzach ludzi – kryptowalutach oraz technologii Blockchain. Złoto jest zabezpieczeniem finansowym i oczekuję załamania się obecnego systemu.”

Idąc dalej, wygłosił serię typowo kontrowersyjnych opinii finansowych, w tym krytyczny opis standardowej waluty jako przegranej w walce z kryptowalutami. Ponadto, inwestor zaprezentował swoją ochoczą postawę do powrotu do starego systemu opartego na parytecie złota, usuniętego przez Richarda Nixona w 1971 roku.

Robert Kiyosaki nie pierwszy raz zapowiada zbliżający się kryzys. W poprzednich wywiadach również oznajmiał, że nadchodzący krach będzie największy w historii, nieporównywalny z tymi w 2000 oraz 2008 roku.

Nie jest on jedynym celebrytą finansowym, który utrzymuje podobną opinie na temat waluty fiat w porównaniu z bitcoinem oraz innymi kryptowalutami. W 2017 roku, Steve Wozniak, współzałożyciel Apple, stwierdził, że bitcoin jest zdecydowanie lepszy od USD, którego określił mianem „fałszywego”.

Zobacz też: Pierwszy bank kryptowalutowy.

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *