Polska giełda krypto sponsorem angielskiego klubu piłkarskiego

Polska platforma wymiany kryptowalut CoinDeal została oficjalnym sponsorem angielskiego klubu piłkarskiego Wolverhampton, potocznie nazywanego The Wolves. Transakcja jest to pierwsza w historii footballu umowa o sponsoring sportowy z giełdą wymiany walut cyfrowych, stanowiąca przełomowy moment dla rozwoju kryptowalut oraz technologii blockchain.

Umowa sponsorska obejmuje umieszczenie logo firmy na rękawach koszulek klubu z Premier League. Ponadto CoinDeal będzie widoczny w okolicach Molineux – na tablicach reklamowych LED, a także na wszystkich zestawach treningowych pierwszego zespołu.

Dyrektor zarządzająca klubem Laurie Dalrymple powiedziała:

„Jesteśmy absolutnie podekscytowani współpracą z CoinDeal w tak ekscytującym czasie w historii Wolves i bardzo miło nam ogłosić naszego pierwszego sponsora koszul męskich. CoinDeal to odważna i progresywna firma, którą uważamy za idealną do stania się jednym z naszych głównych partnerów i cieszymy się na współpracę z nimi przez cały nasz pierwszy sezon w Premier League.”

CoinDeal to stosunkowo młoda polska giełda założona w marcu 2018 roku przez trzech wspólników z Wrocławia: Adama Bicza, Kajetana Maćkowiaka oraz Filipa Dzierżaka. Pomimo polskich korzeni, platforma zarejestrowana jest na Cyprze, gdzie panują lepsze warunki do prowadzenia firmy o takim charakterze.

CoinDeal oferuje 22 rodzaje kryptowalut, w tym BTC, BCH, ETH, LTC oraz DASH. Profil giełdy wyróżnia możliwość dodania nowych kryptowalut do platformy handlowej przez zorganizowanie głosowania. Osiągnięcie odpowiedniej liczby głosów spowoduje poszerzenie możliwości handlowych o kolejną walutę cyfrową.

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *