PayPal chce przyspieszyć płatności kryptowalutami

PayPal złożył dokumenty patentowe na system zaprojektowany w celu przyspieszenia płatności kryptowalutowych. Jak zapewne wszyscy wiedzą, firma ta zajmuje się szybszym, bezpieczniejszym i wygodniejszym otrzymywaniem oraz wysyłaniem środków online.

Dokumenty złożone 1 marca 2018 r. w USPTO (US Patent and Trademark Office) przedstawiają opracowany przez PayPala system, w którym nadawcy i odbiorcy mogą wymieniać prywatne klucze zamiast przesyłać środki tradycyjnymi metodami.

Obecnie bloki bitcoinowe wydobywane są mniej więcej co 10 minut, a użytkownicy muszą czekać co najmniej tyle na potwierdzenie zawarcia transakcji przez sieć.

Jak donosi CCN, w zgłoszeniu zawarte zostało następujące oświadczenie: „W wielu sytuacjach transakcyjnych, dziesięciominutowy czas oczekiwania będzie za długi dla płatników i odbiorców, a ci płatnicy i odbiorcy, zamiast tego zdecydują się wykonać transakcję przy użyciu tradycyjnych metod płatności, a nie wirtualnej waluty. Takie problemy spowolniły przyjęcie wirtualnych walut, pomimo ich wielu zalet.”

Zgodnie z propozycją firmy PayPal system automatycznie tworzyłby mnóstwo dodatkowych portfeli dla swoich użytkowników. Klucze prywatne mogłyby być zgromadzane i przesyłane w celu dopasowania do dowolnej kwoty płatności. To rozwiązanie ma w praktyce wyeliminować czasy potwierdzania transakcji.

Możemy wyczytać z dokumentu patentowego: „Systemy i metody niniejszego ujawnienia praktycznie eliminują czas, w którym odbiorca musi czekać na potwierdzenie transakcji walutą wirtualną. Transakcje przenoszone są przez prywatne klucze odbiorcy, które z kolei zawarte są w portfelach walut wirtualnych, a te powiązano ze wstępnie zdefiniowanymi kwotami wirtualnej waluty o wartości kwoty płatności określonej w transakcji waluty wirtualnej. ” Zastanawiamy się, w jaki sposób pomysł patentowy wpłynie na notowania spółki PayPal Holdings, które na przełomie stycznia i lutego zaliczyła poważny spadek.

Jednak użytkownicy PayPala nie powinni oczekiwać w euforii, że wkrótce będą mogli tworzyć portfele dla Bitcoina oznaczone marką PayPal. Wiele firm o ugruntowanej pozycji – w tym instytucje sceptycznie nastawione wobec Bitcoina, takie jak Bank of America, od lat zgłaszają patenty związane z kryptowalutami, które nie rozwinęły się jeszcze w rzeczywiste produkty.

Inwestycyjnyporadnik.pl – zawsze w prosty sposób po świecie finansów!

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *