Nowa metoda weryfikacji tożsamości oparta na technologii Blockchain

Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, kupiła startup Distributed Systems (Systemy Rozproszone). Ten, oparty na technologii Blockchain, projekt koncentruje się na standardach tożsamości przeznaczonych dla zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

Zgodnie z tym co napisał kierownik projektu na oficjalnym blogu Coinbase, technologia Blockchain daje szansę na przywrócenie kontroli nad zarządzaniem własnymi dawanymi w Internecie ich właścicielom. Dla Coinbase, przejęcie startupu jest środkiem do realizacji planów własnego systemu identyfikacji oraz weryfikacji użytkowników opartego na Blockchain. Przedstawiciele giełdy mają również nadzieję, że ten projekt przyniesie zwiększenie popularności kryptowalut oraz decentralizacji.

Zobacz też: Coinbase umożliwia wypłaty kryptowalut za pomocą kart podarunkowych.

Z postu możemy wyczytać:

„Kontynuując naszą pracę nad wprowadzeniem kryptowalut do głównego nurtu oraz pomagając stworzyć otwarty system finansowy, ważne jest, abyśmy nadal znajdowali nowe, innowacyjne sposoby potwierdzania i weryfikacji tożsamości. Technologia Blockchain, która napędza kryptowaluty, oferuje nowy sposób, aby wszyscy mogli być „zweryfikowani” wszędzie, gdzie wchodzimy w Internecie, czując się bezpieczniej w naszych interakcjach z innymi użytkownikami oraz odkrywając nowe drogi do doświadczeń wymagających zaufania.”

Jak powiedział dyrektor generalny Distributed Systems Nikihil Srinivasan w wywiadzie dla TechCrunch, zdecentralizowany system Coinbase będzie podobny do przycisku „Zaloguj się przez Facebooka”. On i współzałożyciel startupu utworzą specjalny zespół Coinbase dla zdecentralizowanego systemu identyfikacji. Według dyrektora głównym wyzwaniem dla tego projektu jest ustalenie w jaki sposób bogate dane tożsamościowe będą mogły umożliwić nową klasę zastosowań.

Firma Distributed Systems przeprowadziła nieformalne rozmowy na temat przejęcia z kilkoma innymi grupami technologicznymi, w tym Binance, Robinhood i portalem społecznościowym Facebook. Postanowiła zaakceptować ofertę Coinbase ze względu na projekt logowania. Poza Srinivasanem i współzałożycielem Kernem, reszta pracowników Distributed Systems będzie również współpracować z zespołem Coinbase odpowiedzialnym za zdecentralizowaną przeglądarkę mobilną i portfel Toshi, które w środę zostały zmienione pod nazwą DApp Browser i Coinbase Wallet.

Zobacz też: Portfele kryptowalut.

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *