Największy światowy bank ICBC wprowadza technologię Blockchain

Prezes Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), największego światowego banku pod względem aktywów, ogłosił w oficjalnym oświadczeniu, że instytucja planuje skoncentrowanie się na rozwoju technologii Blockchain.

ICBC został założony w 1984 roku, a zaledwie 30 lat później zajął pierwsze miejsce w rankingu największych firm na świecie Global 2000 magazynu Forbes, które utrzymuje do dziś. Zgodnie z danymi opublikowanymi na portalu Forbes, ICBC zatrudnia 453 048 pracowników oraz posiada oddziały na całym świecie. Chiński bank posiada ponad 5000 korporacyjnych klientów oraz 530 mln klientów osobowych.

Zobacz też: Pierwszy bank kryptowalutowy.

Prezes banku, Yi Huiman, podał w oświadczeniu, że instytucja finansowa planuje skoncentrować swoje działania w zakresie rozwoju „inteligentnej bankowości”, opartej na sztucznej inteligencji (AI) oraz Blockchainie. Głównym zadaniem projektu nowoczesnej technologii bankowej będzie poprawienie jakości usług w ekosystemie finansowym oraz zabezpieczenie danych finansowych, które są udostępniane osobom trzecim.

Podczas gdy Chiny znane są ze sceptycznego nastawienia do walut cyfrowych, zaostrzając przepisy dotyczące kryptografii od września 2017 r., kraj ten skorzystał z zalet technologii Blockchain i aktywnie pracuje nad rozwojem i stosowaniem innowacji w różnych branżach.

W zeszłym tygodniu, autonomiczny okręg hrabstwa Beichuan Qiang z prowincji Syczuan i Beijing Sinfotek Group wspólnie założyli nową firmę opartą o Blockchain dla „leśnego rozwoju gospodarczego i walki z ubóstwem w przemyśle”.

Ponadto, na początku sierpnia Komunistyczna Partia Chin (CPC) opublikowała swego rodzaju podręcznik na temat technologii Blockchain i możliwości jej zastosowania. Wprowadzenie książki ma rzekomo pomóc władzom rządowym w zrozumieniu technologii zdecentralizowanej księgi rachunkowej (DLT) oraz zmusić do rozważenia korzyści związanych z wykorzystaniem Blockchain w skali całego kraju.

Zobacz też: Top 10 największych platform do wydobywania kryptowalut.

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *