Microsoft wykorzysta technologię Blockchain

Gigant technologiczny Microsoft zamierza wykorzystać technologię Blockchain w swoim programie Azure. Microsoft Azure jest to platforma chmurowa stworzona w modelu PaaS (Platform as a Service), która udostępnia mechanizmy pozwalające przetwarzać dane oraz je przechowywać.

Jak można wyczytać na firmowym blogu, firma Microsoft wprowadza specjalny algorytm sprawdzania wiarygodności (proof-of-authority – PoA) oparty na technologii Blockchain Ethereum.

Zobacz też: Pierwszy bank kryptowalutowy.

Nowy algorytm sieci Ethereum będzie pozwalał na „bardziej efektywny” sposób budowania zdecentralizowanych aplikacji (DApps) dla sieci prywatnych oraz konsorcjów. W przeciwieństwie do aktualnego protokołu proof-of-work (PoW), algorytm PoA opierać się będzie na zatwierdzaniu tożsamości lub walidatorów (narzędzi służących do sprawdzania poprawności kodu) na Blockchainie. 

Nowy produkt Ethereum na platformie Azure jest wyposażony w szereg funkcji zapewniających jego prawidłowe funkcjonowanie i bezpieczeństwo, takich jak „system dzierżawy tożsamości”, wsparcie zespołu Parity, monitor platformy Azure i pakiet DApp Governance.

„System dzierżawy tożsamości” ma za zadanie pilnować, aby żaden węzeł (node) nie posiadał tej samej tożsamości oraz zapewnić ochronę w przypadku maszyn wirtualnych. Obsługa zespołu Parity ma na celu uproszczenie procesu budowania inteligentnych kontraktów, umożliwiając klientom pisanie aplikacji w językach programowania bardziej znanych istniejący język Solidity na Blockchain ETH. Programiści będą mogli programować DApps w językach C, C++, Rust. Funkcja zarządzania DApp Governance zależne jest od zmian w organach sieci dokonywanych przez głosowanie wybranych administratorów. Ponadto Governance DApp zapewni również, że każdy członek konsorcjum będzie miał kontrolę nad własnymi kluczami, co pozwali na w pełni chronione podpisywanie na wybranym portfelu użytkownika. Każda wprowadzona zmiana, rejestrowana jest w łańcuchu bloków, zapewniając przejrzystość oraz możliwość audytowania.

Zobacz też: Polska giełda kryptowalutowa sponsorem angielskiego klubu piłkarskiego.

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *