LG angażuje się w sektorze walut cyfrowych

Firma z branży IT, zależna od elektronicznego giganta LG, wprowadziła na rynek swoją własną platformę opartą na blockchain, która swoje zastosowanie odnajduje zarówno w sektorach finansowych, jak i produkcyjnych.

LG CNS to filia południowokoreańskiego przedsiębiorstwa LG Corportation, założona w roku 1987, zapewniająca usługi oraz doradztwo informatyczne.

Jak donosi „The Korea Times”, przedstawiciele LG CNS oznajmili, że uruchomią własną usługę blockchain o nazwie „Monachin”. Najnowsza inwestycja ma na celu objęcie udziałów w lukratywnych sektorach logistyki typu blockchain związanych z finansami, telekomunikacją i produkcją.

Przedstawiciel LG CNS powiedział, że platforma wewnętrzna może być wykorzystywana w cyfrowym uwierzytelnianiu, cyfrowej walucie i cyfrowym zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Przykładowo, w przypadku cyfrowej usługi certyfikacyjnej, „Monachain” używa zdecentralizowanego identyfikatora (DID), nowego typu identyfikatora przeznaczonego do sprawdzalnej tożsamości cyfrowej. Dzięki systemowi DID użytkownicy Monachain mogą łatwo identyfikować się, przesyłać pieniądze lub płacić w Internecie za pomocą swojego inteligentnego urządzenia – poinformowała firma.

Monachain umożliwia także użytkownikom tworzenie własnego portfela cyfrowego i korzystanie z usług finansowych. Obecnie firma przygotowuje się do współpracy z bankami lokalnymi w zakresie cyfrowej waluty.

„Even further, Monachain can help business owners boost productivity as the company provides a digital supply chain management system that enables suppliers to manage the entire production processing efficiently”.

„Co więcej, Monachain może pomóc właścicielom firm zwiększyć produktywność, ponieważ firma oferuje cyfrowy system zarządzania łańcuchem dostaw, który umożliwia dostawcom wydajne zarządzanie całym procesem produkcyjnym” – powiedziano w oświadczeniu firmy.

Szef LG CNS powiedział również, że nawiązał współpracę z R3, największym na świecie konsorcjum blockchain sektora finansowego w maju ubiegłego roku.

Firma zyskała również członkostwo w Open Blockchain Industry Association (OBCIA) w zeszłym miesiącu i weźmie udział w „Hyperledger” w pierwszej połowie tego roku. „Hyperledger” to projekt open-source i centrum dla programistów do pracy nad technologiami blockchain. Projekt ma stać się platformą dla branży finansowej, bankowej, Internetu rzeczy (koncepcji), łańcucha dostaw, produkcji i technologii.

Co o tym sądzisz?

2 myśli na temat “LG angażuje się w sektorze walut cyfrowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *