Kupno mniej znanych kryptowalut za PLN

Znalazłeś odpowiednią dla siebie zagraniczną giełdę kryptowalut, ale nie jesteś w stanie kupić interesującej Cię waluty cyfrowej, ponieważ giełda nie przyjmuje płatności w złotówkach, albo w jakiejkolwiek innej walucie – oprócz kryptowalut? Często spotykanym problemem na polskim rynku kryptowalut jest uboga różnorodność walut cyfrowych. W dzisiejszym wpisie chciałbym pokazać w jak rozwiązać ten problem – kupno mniej znanych kryptowalut za PLN.

Przygotowanie

W pierwszej kolejności musisz założyć konta na dwóch giełdach: jedna giełda będzie polska (honorująca płatność złotówką), natomiast kolejna giełda – zagraniczna z szerokim wachlarzem inwestycyjnym, bez możliwości wpłaty powszechnie obowiązujących USD, EUR, czy też PLN.

Do przygotowania tego wpisu wykorzystałem giełdy Abucoins oraz Binance, dlatego też wszystkie zrzuty ekranu dotyczą tychże parkietów giełdowych.

Wpłata PLN

Po zarejestrowaniu się oraz pomyślnej weryfikacji w serwisie Abucoins (czas trwania procesu to max 24h), należy wpłacić kwotę jaką planujemy zainwestować. Przyjmijmy, że mamy do dyspozycji 300 zł.

W panelu użytkownika wchodzimy w zakładkę STAN KONTA, a następnie klikamy WPŁAĆ w wierszu dotyczącym PLN.

Pojawi się okienko wyboru metody płatności. Jeśli wybierzemy przelew bankowy, wówczas zobaczymy dane do przelewu. Czas transakcji zależny jest od tabeli godzin przelewów wychodzących oraz przychodzących naszego banku. Gdy pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie Abucoins otrzymamy wiadomość na poczcie elektronicznej.

Kupno wymienialnej kryptowaluty

Następnym krokiem jest kupno kryptowaluty, która umożliwi nam zakup kolejnej na giełdzie Binance. Zalecam, aby wcześniej upewnić się, za którą walutę możemy cokolwiek kupić – najczęściej jest to Bitcoin (BTC) oraz Ethereum (ETH). Osobiście polecam wybór Ethereum, z racji krótszego czasu przepływu środków niż w przypadku Bitcoina. Zgodnie z tym kupujemy ETH za wpłacone 300 zł.

Wybieramy w zakładce RYNEK ETH/PLN, a następnie musimy się zdecydować, czy chcemy wystawić zlecenie po określonej cenie, czy kupić od razu po najlepszej dostępnej na rynku, która zostanie zrealizowana natychmiast. Zdecydujmy się na tą drugą opcję. Wybieramy zakładkę MARKET, wpisujemy 300 zł i klikamy KUPUJ.

Po wykonaniu tych czynności w przeciągu kilkunastu sekund na naszym portfelu pojawi się kupiona ilość ETH.

Skoro posiadamy już kryptowalutę wymienialną na giełdzie Binance przechodzimy do etapu przelewu między giełdami.

Przelew ETH

Analogicznie do Abucoins, w Binance również należy założyć konto, jednakże na samym początku niewymagana jest weryfikacja. Brak weryfikacji ogranicza nasze wypłaty do 2 BTC na 24 godziny.

W celu wykonania przelewu, należy znaleźć swój unikatowy kod niezbędny do przechowywania ETC w portfelu na giełdzie Binance. Można go znaleźć w następujący sposób: wchodzimy w zakładkę FUNDS, następnie DEPOSIT WITHDRAWALS – pojawi się strona z walutami w portfelu – klikamy DEPOSIT, po czym pojawia się nasz kod, który należy skopiować.

Następnie wracamy do naszego portfela na Abucoins. W pierwszym wierszu wklejamy kod, a w drugim wpisujemy wartość ETH jaką chcemy wysłać, po czym klikamy DOKONAJ WYPŁATY.

Pamiętaj, żeby potwierdzić dokonanie wypłaty na mailu.

Nasze środki zostały wysłane na portfel w Binance, a czas trwania transakcji potrwa około kilku minut.

Kupno kryptowaluty Verge (XVG)

Powiedzmy, że zdecydowaliśmy się na zakup kryptowaluty Verge (XVG). Wybieramy w górnym prawym rogu parę walutową XVG/ETH. I ta sama zasada jak w przypadku kupna ETH za złotówki – ustawiamy zlecenie z limitem lub wybieramy po cenie rynkowej. Ponownie kupmy po cenie rynkowej – MARKET. Kupmy maksymalną ilość XVG za posiadane ETH po aktualnej najlepszej ofercie – 100%. Możemy kupić 719 jednostek XVG, klikamy BUY.

Mamy zakupione 719 jednostek XVG pomniejszone o prowizję za transakcję. Możemy to sprawdzić w zakładce FUNDS, następnie DEPOSIT WITHDRAWALS.

Podsumowanie

W ten prosty sposób kupiliśmy kryptowalutę, która aktualnie nie jest dostępna na rynku polskim. Na pierwszy rzut oka cały proces wydaje być się zawiły i skomplikowany. Jednakże po jego zrealizowaniu z całą pewnością stwierdzisz, że jest śmiesznie prosty.

Zapraszam do lektury oraz komentowania. Życzę udanych inwestycji!!

Inwestycyjnyporadnik.pl – zawsze w prosty sposób po świecie finansów.

Co o tym sądzisz?

2 myśli na temat “Kupno mniej znanych kryptowalut za PLN

 • Kwiecień 15, 2019 o 2:02 pm
  Permalink

  Dzień dobry, nazywam się Ania Gordon i jestem profesorem.
  Zastanawiam się jaki wpływ na ludzi ma tekst pisan))

  Odpowiedz
  • Kwiecień 15, 2019 o 7:33 pm
   Permalink

   Dzień dobry Pani Profesor 🙂
   Funkcją teksu nie jest wywieranie na ludziach jakiegokolwiek wpływu. W tekstach zawarte są jedynie spostrzeżenia autorów, którymi chcą się bezinteresownie podzielić z innymi. Jeżeli nasz artykuł będzie w stanie komuś pomóc lub natchnąć do inwestowania, to będziemy usatysfakcjonowani. 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *