Graj, strzelaj i wygrywaj kryptowaluty

W drugiej połowie czerwca, litewska firma WAR FIELD, zaprezentowała swoją grę FPS (first-person-shooter) umożliwiającą graczom wygrywać kryptowaluty. Gracze będą posługiwać się tzw. WAR FIELD’s Golder (GLDR), zgodnego z ERC-20, opartego na Ethereum.

Mimo że zarabianie na grach nie jest nowym posunięciem, przedstawiciele WAR FIELD twierdzą, że pomysł jest atrakcyjny dla graczy, którzy są zainteresowani zarabianiem dodatkowych pieniędzy.

Założyciel i dyrektor generalny firmy, Andrius Mironovskis, tak skomentował zapytania dotyczące strategii rozwoju gry:

„Co może być lepszego niż zarabianie na grach wideo? To było marzenie graczy. WAR FIELD nie polega na posiadaniu najlepszej grafiki lub dawaniu graczom czegoś zupełnie nowego. To ekscytująca, szybka gra online z najpopularniejszego gatunku na świecie, która daje każdemu szansę wygrania czegoś prawdziwego, co później może wycofać i sprzedać.”

Natomiast z komunikatu prasowego firmy możemy wyczytać, że nowa gra online będzie kształtować całą gospodarkę opartą na blockchainach, która pozwala graczom wygrywać, wycofywać i handlować Golderem – tak jak Bitcoin czy Ethereum. Według Andriusa Mironovskisa zespół WAR FIELD postanowił rozpocząć od strzelanki, ponieważ te gry stanowią największy udział w rynku w ponad 100-miliardowym przemyśle gier. Firma planuje dodać kolejne gry do platformy Golder.

Zasady strzeleckie WAR FIELD sugerują, że gracze rywalizują w grach typu deathmatch, a ostatecznie zwycięzcy otrzymają Goldera od przegranych. W przeciwieństwie do dużych turniejów, gracz nie musi być graczem eksperckim, aby cieszyć się „bitwami” i zdobywać kryptowaluty. 

Do końca listopada 2018 r. firma planuje poszerzyć rynek i wprowadzić nowe pola bitew: „Park rozrywki”, „Area 51” i „Pleasure Island”. WAR FIELD planuje także wydanie wersji mobilnych, a także wersji na PlayStation i Xbox, do 15 maja przyszłego roku. 

Tokeny Goldera są dostępne podczas kampanii crowdsale firmy, która rozpoczęła się 28 czerwca i potrwa do 15 listopada 2018 roku. W trakcie ICO WAR FIELD oferuje znaczące zniżki na tokeny Goldera – nawet do 60 procent. 

Po zakończeniu ICO, Golder zostanie odblokowany i będzie mógł być zbywalny, przez co będzie mógł zostać wycofany z gry do dowolnego portfela ERC-20 Ether bez limitów maksymalnych, a następnie swobodnie wymieniany na giełdach kryptowalut. Firma oczekuje, że wartość Goldera wzrośnie wraz ze wzrostem popularności gier.

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *