Google zablokuje reklamy kryptowalut

Zgodnie z ostatnim oświadczeniem, Google planuje zmienić zasady dotyczące wyświetlania reklam. W czerwcu 2018 roku, w ramach zaktualizowanej polityki usług finansowych, firma wprowadzi całkowity zakaz reklam internetowych promujących treści związanych z kryptowalutami.

Zakaz ma obejmować reklamy zawierające:

  • Waluty cyfrowe;
  • Kontrakty różnicowe (CFD) na kryptowaluty;
  • Finansowe spread bettingi;
  • Oferty początkowe ICO;
  • Portfele kryptowalut;
  • Porady dotyczące handlu walutą cyfrową.

Ponadto, Google twierdzi, że powyższe poczynania mają krok po kroku eliminować oszustwa w przestrzeni kryptograficznej.

W rozmowie z CNBC, dyrektor ds. reklam, Scott Spencer wyjaśnił, że regulacje są środkiem ostrożności w celu ochrony konsumentów:

„We don’t have a crystal ball to know where the future is going to go with cryptocurrencies, but we’ve seen enough consumer harm or potential for consumer harm that it’s an area that we want to approach with extreme caution.”

„Nie mamy kryształowej kuli, żeby wiedzieć, dokąd zmierza przyszłość kryptowalut, ale widzieliśmy wystarczająco dużo szkód lub potencjalnych szkód wobec konsumentów, więc to jest dziedzina, do której chcemy się zbliżyć z dużą ostrożnością.”

Zmiana w polityce pojawiła się wraz z corocznym raportem tzw. „złej reklamy”, który wskazuje, że ponad 3,2 miliarda reklam zostało usuniętych w ubiegłym roku z powodu naruszenia zasad reklamowych. Firma oznajmiła również, że wpisała na czarną listę ponad 90 tys. witryn oraz 700 tys. aplikacji mobilnych, naruszających zasady reklamowe Google’a.

Blokada reklam związanych z walutą cyfrową przez Google nie jest pierwszym takim przypadkiem w historii. Facebook, w styczniu 2018 roku, również wprowadził zakaz reklamy kryptowalut. Nowe regulacje ze strony kolejnego giganta na pewno wpłyną negatywnie na notowania kryptowalut oraz na przyszłość firm z nimi związanych.

Inwestycyjnyporadnik.pl – zawsze w prosty sposób po świecie finansów.

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *