Binance przejmuje mobilny portfel Trust Wallet

Binance, jedna z największych na świecie giełd kryptowalut, właśnie zakończyła swoją pierwszą akwizycję.

Według amerykańskiego portalu o tematyce technologicznej TechCrunch, maltański operator giełdowy nabył Trust Wallet, mobilny portfel Ethereum, który wspiera również tokeny oparte na ERC20 oraz ERC223. Pomimo, iż warunki transakcji nie zostały ujawnione, przedstawiciele Binance potwierdzili, że środki pozyskano z rezerw giełdy oraz tokenów Binance (BNB).

Trust Wallet nie jest jednym z bardziej znanych portfeli mobilnych Ethereum. Ma około 50 tys. pobrań na Androida w sklepie Google Play oraz ocenę 4,6/5, dzięki opiniom prawie 1200 użytkowników.

Dla porównania, imToken, najpopularniejszy portfel Ethereum, ma ponad 5 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, z których większość ma siedzibę w Azji.

Dyrektor Binance Changpeng „CZ” Zhao skomentował transakcję:

„Zespół Trust Wallet dzieli z nami te same wartości, a ich produkty są bardzo komplementarne. Dla użytkowników, którzy lubią wypłacać pieniądze na portfel, dostarczymy produkt, z którego będą mogli swobodnie korzystać.”

Zhao powiedział, że Trust Wallet będzie działał niezależnie, a Binance zapewni wsparcie administracyjne i marketingowe oraz w inny sposób będzie służyć jako „ojciec chrzestny” do obsługi portfela.

Odciążając te funkcje do Binance HQ, zespół deweloperski Trust Wallet będzie miał więcej czasu na skoncentrowanie się na swojej podstawowej ofercie produktowej, być może przyspieszając planowane wsparcie dla innych kryptowalut, w tym Bitcoina, EOS i NEO.

Nabycie Trust Wallet jest równoczesne z aktywną pracą Binance nad budową zdecentralizowanej wymiany (Decentralized Exchange – DEX), wraz z własnym blockchainem. Takie platformy, które zostały również ogłoszone przez kilka innych dużych giełd, pozwolą użytkownikom handlować kryptowalutami bez powierzania swoich funduszy scentralizowanym depozytom, co wiąże się z ryzykiem ataku hackerskiego oraz utraty środków.

Zhao powiedział, że Trust Wallet będzie jednym z domyślnych portfeli Binance DEX, choć nie jest jasne, kiedy platforma zostanie uruchomiona.

Centralna wymiana Binance plasuje się obecnie jako druga pod względem wielkości platforma do handlowania kryptowalutami, z dziennym obrotem w wysokości 1,3 miliarda dolarów.

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *