Akademia Inwestowania PKN Orlen

PKN ORLEN zainaugurował Akademię Inwestowania. Wziąć w niej udział może każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o rynku kapitałowym oraz bezpiecznym inwestowaniu na giełdzie. Uczestnicy Akademii Inwestowania będą mieli możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony, projekt jest realizowany w ramach pierwszego w Polsce długoterminowego programu skierowanego do inwestorów indywidulanych – ORLEN w Portfelu. Do tej pory na udział w nim zdecydowało się już ponad 1000 osób.

Akademia Inwestowania została przygotowana dla początkujących oraz zaawansowanych osób, zainteresowanych rynkiem finansowy. Dla pierwszej grupy przygotowano kurs podstawowy, a dla drugich zaawansowany. Zarówno pierwszy, jak i drugi kurs zakończony będzie egzaminem oraz otrzymaniem certyfikatu. Termin egzaminu zostanie podany w drugiej połowie 2019 roku.

Rozpoczynając przygodę z kursem, w pierwszej kolejności należy wybrać interesujący nas program, a następnie formę szkolenia. Do wyboru są dostępne następujące formy: interaktywny podręcznik, wykład w formie wideo oraz podręcznik w wersji pdf. Żadne z rozwiązań nie jest zobowiązujące i można je stosować zamiennie.

Obecnie na stronie Akademia Inwestowania znajduje się pierwszy rozdział, w obu stopniach trudności, stanowiący wprowadzenie do gospodarki i rynku finansowego. Twórcy Akademii planują publikację następnych zagadnień w następującej kolejności:

  1. Wprowadzenie do gospodarki i rynku finansowego
  2. Regulacje i kwestie etyczne rynku finansowego
  3. Ocena przedsiębiorstwa z punktu widzenia przedmiotu inwestowania
  4. Instrumenty rynku finansowego
  5. Funkcjonowanie rynku finansowego
  6. Ocena dochodu i ryzyka inwestycji, elementy zarządzania portfelem inwestycyjnym

Akademia to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób chcących się zająć rynkiem finansowym od podstaw oraz dla tych, którzy mają w planach odświeżenie wiedzy z danego zakresu. Z całą pewnością tego typu projekty zwiększą świadomość inwestycyjną wśród niedoświadczonych inwestorów.

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *