YouTube przeciwko teoriom spiskowym

YouTube to założony w 2005 roku serwis internetowy, umożliwiający darmowe umieszczanie, odtwarzanie, ocenianie oraz komentowanie filmów. W ostatnich latach coraz więcej pojawiało się filmów dotyczących różnych teorii spiskowych.

Przedstawiciele YouTube’a postanowili walczyć z fake newsami oraz teoriami spiskowymi, które masowo zalewają Internet. Prezes firmy, Susan Wojcicki, poinformowała na konferencji South by Southwes (SXSW) o współpracy, nawiązanej z Wikipedią. Nowy projekt obejmuje połączenie informacji pozyskanych z Wikipedii z filmikami o tematyce fałszywych teorii spiskowych. Dodatkowo uzyskane informacje tekstowe będą pełnić funkcję informacyjną na temat konkretnego filmu.

Szefostwo YouTube’a nie ujawniło liczby i rodzaju teorii spiskowych, które mają na swoim celowniku. Podczas przemówienia wspomniane zostało jedynie lądowanie Apollo na księżycu z 1969 roku – popularny temat teorii spiskowych.

Cały projekt został wymuszony falą krytyki wobec YouTube’a, dotyczącą promowania filmów powiązanych ze strzelaniną w Parkland na Florydzie oraz stwierdzenia, że zamachowiec był opłaconym aktorem.

Oczekiwane zmiany mają zostać wprowadzone w ciągu kilku tygodni.

Inwestycyjnyporadnik.pl – zawsze w prosty sposób po świecie finansów!

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *