Ranking najbogatszych Polaków wg miesięcznika „Forbes”

491 mln – o takiej wartości należałoby posiadać wyceniony majątek, aby w roku 2018 trafić na listę 100 najbogatszych Polaków wg miesięcznika „Forbes”.

Na czele niezmiennie pozostaje rodzeństwo Sebastian i Dominika Kulczyk z fortuną wartą niemal 13,9 mld PLN. Nie powinni jednak spoczywać na laurach, ponieważ w wyścigu o pierwsze miejsce zaczyna doganiać ich Michał Sołowow, którego majątek jest mniejszy o zaledwie 2 mld PLN. Oczywiście w czołówce nie mogło zabraknąć Zygmunta Solorza, znanego jako dostawca cyfrowej telewizji satelitarnej – Cyfrowy Polsat.

Warto jednak zauważyć, że pomimo wielu tych samych twarzy w czołówce rankingu, w roku 2018 pojawiło się sporo nowych m. in. Tomasz Biernacki. Bezapelacyjnie jest on najszybciej bogacącym się przedsiębiorcą, zamiana procentowa wartości majątku w porównaniu z zeszłorocznym rankingiem to to prawie 350%. Wszystko dzięki szybko rozwijającej się sieci sklepów Dino, których cena akcji od kwietniowego debiutu na warszawskiej giełdzie wzrosła o 120%.

Na czwartym miejscu znajduje się Jerzy Starak, odniósł sukces w branży farmaceutycznej dzięki zakupowi Polpharmy w 2000 roku.

Pierwszą piątkę zamyka Dariusz Miłek, twórca drugiej co do wielkości w Europie sieci obuwniczej CCC, którego majątek wyceniono na 5,028 mld PLN.

Poniżej zamieszczam listę TOP 10 najbogatszych Polaków wg „Forbesa”.

Pełna lista 100 najbogatszych Polaków w rankingu „Forbes” dostępna jest na stronie internetowej: https://www.forbes.pl/rankingi/lista-100-najbogatszych-polakow-2018-forbesa/6whfww4

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *