Polacy finansowo lepsi od Kolumbijczyków

Już dziś 24.06.2018 roku o godzinie 20:00, na stadionie w Kazaniu, odbędzie się drugi mecz polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji. Jest to tzw. „mecz o wszystko”, ponieważ tylko zwycięstwo gwarantuje nam zakwalifikowanie się do kolejnego etapu rozgrywek.

Dzisiaj Polska zmierzy się z zespołem z Ameryki Południowej – Kolumbią. Gdyby w tym meczu liczyły się tylko pieniądze, nasza reprezentacja odniosłaby bezapelacyjne zwycięstwo. Dzięki sportowemu serwisowi transfermarkt.com udało się nam orientacyjnie oszacować wycenę drużyn z dzisiejszego spotkania w Kazaniu. Okazuje się, że wartość 23-osobowej kadry Polski jest około 18 mln wyższa od zespołu Kolumbii.

Polacy warci są łącznie 274,55 mln euro, gdzie średnio na każdego zawodnika przypada 11,936 mln euro. Zdecydowanie naszym najdroższym piłkarzem jest kapitan i napastnik Robert Lewandowski, wyceniany na 90 mln euro.

Natomiast Kolumbijczyków wyceniono na 256,8 mln euro, a średnio pojedynczego zawodnika na 11,165 mln euro. Najdroższy zawodnik to napastnik grający w Bundeslidze, a zarazem kolega naszego kapitana, James Rodríguez, którego wartość wynosi 70 mln euro.

finansowanie piłkarzy
Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *