Legalny hazard w sieci w 2018 roku

Totalizator sportowy, który jest spółką Skarbu Państwa oraz właścicielem marki LOTTO, od 60 lat działa na rynku loteryjnym. Dysponuje siecią ponad 16 000 punktów sprzedaży pracujących w systemie online.

Państwowy monopolista, w porozumieniu ze zwycięzcą przetargu – brytyjskim Playtechem, zdecydował się na otwarcie internetowego kasyna. Ze strony internetowej firmy Playtech można wyczytać, że jest największym na świecie dostawcą oprogramowania do gier hazardowych online, notowanym na głównym rynku London Stock Exchange.

Wdrożenie projektu e-kasyna umożliwia nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku.

Podpisanie umowy pomiędzy TS a Playtechem nastąpiło 27 lutego bieżącego roku. Zgodnie z zapowiedzią Piotra Walczaka, wiceministra finansów i wiceszefa Krajowej Administracji Skarbowej, „planowane uruchomienie gier kasynowych w Internecie to przełom trzeciego i czwartego kwartału 2018 r.”.

Według aktualności na stronie internetowej Totalizatora Sportowego, co roku pobija on własne rekordy sprzedażowe. Poniższa tabelka przedstawia dane ze sprzedaży gier liczbowych i loterii pieniężnych w minionych latach (niestety na dzień dzisiejszy dostępne są dane do 2016 roku).

Wprowadzenie e-kasyn może okazać się ciekawym rozwiązaniem na zwiększenie wpływów do Skarbu Państwa. Łatwy dostęp do internetowych kasyn z całą pewnością przyciągnie mnóstwo nowych graczy, chcących spróbować własnych sił na tym ryzykownym gruncie.

Inwestycyjnyporadnik.pl – zawsze w prosty sposób po świecie finansów.

 

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *