Druga szansa komunikatora Gadu-Gadu

GG, a dawniej Gadu-Gadu, był bez wątpienia najbardziej znanym komunikatorem internetowym w Polsce. Głównym twórcą oraz pomysłodawcą jest informatyk Łukasz Foltyn, który pierwszy raz uruchomił komunikator 15 sierpnia 2000 roku, tj. cztery lata przed Facebookiem.

Gadu-Gadu, pomimo już niskiego zainteresowania wśród użytkowników, dostało drugą szansę. Firma England.pl, specjalizująca się w bezpłatnych transferach pieniężnych wykonywanych pomiędzy Polską i Wielką Brytanią, kupiła platformę Gadu-Gadu, w której skład wchodzą komunikator oraz powiązane serwisy. Firma England.pl planuje rozszerzyć zakres swoich usług na skalę wszystkich państw Unii Europejskiej, a zakup komunikatora to, jak twierdzi Roman Remus w komunikacie na LinkedIn, ukłon w kierunku wcześniej wymienionych państw oraz element długofalowej strategii biznesowej powiązanej z wykorzystaniem komunikatora w branży FinTech.

Zanim dojdzie do wprowadzenia nowych funkcjonalności England.pl, w porozumieniu z Xevin Investments, planuje prowadzić działania nakierowane na nieodczuwalne przeniesienie aktywnych użytkowników komunikatora na nowego usługodawcę.

Spółka England.pl nie była pierwszym chętnym do zakupu komunikatora Gadu-Gadu. Otóż w 2017 roku firma SARE z siedzibą w Rybniku próbowała wykupić platformę. Jednakże 26 września zarząd SARE poinformował o odstąpieniu od negocjacji z Xevin Conculting Limited.

Nie wiemy, ile dokładnie kosztowała udana transakcja firmy England.pl, ale spółka SARE oferowała 2,4 mln zł, co się okazało za niską ceną.

Inwestycyjnyporadnik.pl – zawsze w prosty sposób po świecie finansów!

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *