CD Projekt w indeksie WIG20

CD Project od 20 lat działa w dynamicznie rozwijającej się branży rozrywki elektronicznej. Studio CD Projekt RED znane jest na świecie jako twórca serii gier o Wiedźminie, postaci wzorowanej na bohaterze sagi Andrzeja Sapkowskiego. Ostatnia część „Wiedźmin 3: Dziki Gon” miała swoją premierę 19 maja 2015 roku, która przyniosła grupie kapitałowej ogromny sukces.

To właśnie CD Project ma zastąpić Asseco Poland, największą polską firmę informatyczną, w indeksie WIG20. Indeks ten jest zbiorem 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW, a jego wartość obliczana jest na podstawie wyceny akcji tychże spółek w ujęciu procentowym.

Warszawska giełda poinformowała, o sporządzonym rankingu po sesji 16 lutego 2018 r., a faktyczna zmiana w składzie indeksów giełdowych ma nastąpić za dwa tygodnie – 16 marca 2018 r. W rankingu uwzględnia się obroty akcjami za okres ostatnich 12 miesięcy od powstania poprzedniego rankingu. Poniższy wykres przedstawia notowania WIG20 przez ostatnie 5 lat.

CD Projekt oraz akcjonariusze spółki z całą pewnością mogą zyskać na wejściu CDR do indeksu giełdowego WIG20. Już sam awans do WIG20 jest czymś prestiżowym. Dodatkowo ten indeks giełdowy należy do najbardziej popularnych wśród inwestorów zagranicznych, dzięki czemu największe instytucje finansowe świata będą bardziej skłonne do inwestycji w polskim sektorze gamingowym, co z kolei wpłynie korzystnie na kurs akcji.

Inwestycyjnyporadnik.pl – w prosty sposób po świecie finansów.

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *