Atak polskich fast foodów na Wielką Brytanię

Gastronomiczna sieć North Fish poszukuje wolnych lokali na wyspach brytyjskich. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, sieć fast foodów, oferująca od 2002 roku najlepsze szybkie dania z ryb oraz owoców morza w Polsce, jest własnością Michała Sołowowa.

Według ostatniego zestawienia najbogatszych Polaków wg. Forbesa, właściciel North Fisha posiada fortunę wartą ponad 11,4 mld PLN, co daje mu drugie miejsce w rankingu, zaraz za Sebastianem i Dominiką Kulczyk.

Jak donosi Puls Biznesu, o zaplanowanej ekspansji na Wielką Brytanię pochwaliła się firma Savillas, która rozgląda się za najlepszymi lokalizacjami. W rozmowie z dziennikarzami, David Bell z firmy Savillas powiedział, że North Fish dostrzegł wyraźną lukę w brytyjskim rynku fast foodów, zwłaszcza w sektorze dań rybnych.

Aktualnie w Polsce działa 41 lokali restauracji North Fish, a do końca tego roku mają powstać kolejne 8.

Otwierając placówki w Wielkiej Brytanii, właściciel spółki planuje skoncentrować się na miejscach w galeriach handlowych oraz halach z lokalami gastronomicznymi. Niewykluczone jest wsparcie dzięki franczyzie.

Udana ekspansja wysp brytyjskich z całą pewnością odbije się pozytywnie na wynikach finansowych spółki. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że to nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Nie wszystkie wyjścia za granicę kończą się sukcesem.

Inwestycyjnyporadnik.pl – zawsze w prosty sposób po świecie finansów!

Co o tym sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *